Czy warto jechać na Majorkę?

Majorka to największa z wysp w archipelagu Balearów na Morzu Śródziemnym. Jest to idealne miejsce do zwiedzania, ale również wypoczynku. Będąc na Majorce można zobaczyć jak pejzaż lądu, nieba i morza łączy się w jedną całość. Rozległe niziny sprzyjające uprawie warzyw i owoców zlokalizowane są w samym centrum Majorki.

Turystyka na Majorce

Malownicze morskie laguny już od ponad pięćdziesięciu lat przyciągają turystów z całego świata. Do tego trzeba jeszcze wyróżnić piękne plaże oraz ciche zatoczki. Na szczególną uwagę zasługuje także romantyczny klimat ciasnych uliczek oraz miasteczek. Sporo śladów obecności na tej wyspie pozostało po sobie wiele starożytnych i nowożytnych cywilizacji. Można śmiało powiedzieć, że Majorka oferuje turystom bardzo dużo dobrze zachowanych zabytków oraz różnych innych atrakcji turystycznych. Gdy już będziesz na Majorce to zdasz sobie sprawę, że nie da się oprzeć kąpieli w wodzie morskiej, która jest krystalicznie czysta. Można tam znaleźć wiele plaż różnego rodzaju, zarówno kamienistych jak i piaszczystych. Dostępne są też zupełnie dzikie plaże, jeśli ktoś szuka spokojnego miejsca z dala od ludzi.

Nietypowe atrakcje

Rozmaite atrakcje mają do zaoferowania turystom wyspecjalizowani przewodnicy. Świetnym przykładem są wyprawy survivalowe szlakiem, który prowadzi wzdłuż potoku. Podczas takiej wyprawy trzeba się przeciskać przez skalne szczeliny, a także skakać do wody z dużej wysokości. Dotarcie na plażę od strony morza wydaje się najprostszym rozwiązaniem. Można tam dostać się wynajętym jachtem lub statkiem turystycznym. Każdy wysiłek są w stanie zrekompensować napotkane widoki na Sa Calobra.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że stolicą Majorki jest Palma. Miasto założyli Rzymianie w 123 roku p.n.e. Znajduje się tam wiele, wspaniałych zabytków, wśród których kluczowe znaczenie ma gotycka katedra La Seu położona nad samym brzegiem morza. Cechuje się ogromną ilością okiennic i witraży, a także masywnym kształtem. Warto zaznaczyć, że Antonio Gaudi w XIX wieku zaprojektował niektóre elementy jej wnętrza. Pałac królewski Palacio Real de La Almudaina zlokalizowany jest tuż obok katedry. Jest on do dziś wykorzystywany przez hiszpańskich monarchów, ale obecnie pełni raczej funkcję muzeum. Nie da się poznać prawdziwego charakteru tej wyspy, jeśli nie zwiedzi się przynajmniej kilku jej miasteczek.

Jedną z głównych atrakcji turystycznych na Majorce jest podgórska miejscowość Valldemossa. To właśnie tam Fryderyk Chopin miał romans z francuską pisarką George Sand. Do dnia dzisiejszego przetrwała romantyczna sceneria tego miasteczka.