Sousse

Zwiedzanie zabytków Sousse

Wakacje w tunezyjskim kurorcie Sousse to idealna okazja do poznania niezwykle intrygującej kultury mieszkańców, zwiedzenia zabytków ukrytych w gąszczu urokliwych uliczek oraz błogiego relaksu na piaszczystych plażach rozciągniętych nad lazurową wodą Morza Śródziemnego. Spektakularne widoki i niezliczone atrakcje pozwolą oderwać się od codzienności.

Wczasy w Sousse – co warto zobaczyć?

Magiczna i pełna zabytków Sousse przyciąga przede wszystkim wpisaną na listę UNESCO mediną, czyli najstarszą dzielnicą miasta. Specyficzny klimat i arabski charakter tej części kurortu urzeka turystów, pragnących poznać prawdziwe życie mieszkańców kraju. Medina otoczona jest murami miejskimi pochodzącymi z IX w. W jej obrębie zobaczyć można m.in.: wieżę sygnalizacyjną Kasbah; Ribat, który uznawany jest za najstarszą budowlę islamu na ternie północnej Afryki oraz tradycyjny suk, czyli targ, gdzie zakupić można lokalne produkty i przedmioty rzemiosła artystycznego.

Spacerując po Sousse warto również zajrzeć do Wielkiego Meczetu, zlokalizowanego nieopodal starego miasta i wzniesionego pomiędzy 850 a 851 r. n.e. Kolejną atrakcją miasta jest Muzeum Archeologiczne z bogatymi zbiorami, zgromadzonymi w starej zabytkowej kazbie. Na szczególną uwagę zasługują niezwykłe mozaiki.

Chwili odpoczynku po zwiedzaniu zaczerpnąć zaś można przechadzając się nad malowniczym, luksusowym portem El Kantaoui, stanowiącym jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w kurorcie. Klimatyczne, zlokalizowane nad mariną kawiarenki oraz ekskluzywne jachty tworzą wspaniały, pełen relaksu klimat.

Sousse - Tunezja na wczasy

Wakacje w Sousse

Rodziny z dziećmi oraz turyści, pragnący doznać zastrzyku adrenaliny mogą natomiast spędzić pełen emocji dzień w aquaparku oraz parku rozrywki przy hotelu Hannibal Palace. Miłośnicy zażywania słonecznych kąpieli jak w raju poczują się zaś na długiej piaszczystej plaży, która uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w całej Tunezji. Drobny piasek oraz ciepła, krystalicznie czysta woda o lazurowym kolorze pozwolą przenieść się w świat z innego wymiaru.

Urlop w Sousse – zew egzotyki w malowniczej Tunezji

Pełna zabytków Medina otoczona średniowiecznymi murami, tradycyjny suk, na którym kupić można lokalne tunezyjskie produkty oraz długa piaszczysta plaża przyciągają do Sousse turystów spragnionych wypoczynku wśród bajkowych widoków oraz osoby, pragnące zapoznać się z bogatą i barwną kulturą mieszkańców. Wczasy w Sousse na długo zapadną w pamięć.