Costa del Sol

Plaże Costa del Sol

Costa del Sol to liczący około 200 km. pas wybrzeża Hiszpanii, który ciągnie się od Gibraltaru po przylądek Cabo de Gata. Znajduje się on w strefie klimatu śródziemnomorskiego, dzięki czemu lata są tutaj bardzo ciepłe i suche, a zimy wilgotne i też raczej ciepłe. Praktycznie przez cały rok jest tu ciepło i słonecznie, co sprawia, że region cieszy się niesłabnąca popularnością wśród turystów z całego świata.

Costa del Sol to przede wszystkie kilometry pięknych plaż, które są publiczne i ogólnodostępne. Wiele plaż jest piaszczystych, ale są również kamieniste, część wybrzeża to po prostu niedostępne skały. Wokół plaż Costa del Sol funkcjonuje bardzo dobrze zorganizowana infrastruktura hotelowa a także gastronomiczna. Nie brakuje tu hoteli i apartamentów o różnym standardzie (https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/costa-del-sol/), a na plaże i do morza często prowadzą specjalnie w tym celu wybudowane promenady.

Jednym z popularniejszych kurortów jest Torremolinos, nie brakuje tu pięknych i piaszczystych plaż, ale z racji popularności kurortu jest niestety na nich bardzo tłoczno. Dla turystów są tutaj dobrze przygotowane hotele, restauracje oraz sklepy. Jeżeli nie chcemy nie musimy się ruszać poza kurort, ponieważ na miejscu są wszystkie niezbędne udogodnienia, a to co przyciąga tu turystów również pod koniec sezonu wakacyjnego to odbywający się zawsze pod koniec września lokalny festiwal ,,Romeria de San Miguel” – pielgrzymka na cześć patrona miasta.

malaga

Plaże Costa del Sol – Malaga

Kolejnym popularnym ośrodkiem turystycznym jest Marbella, kurort przeznaczony dla zamożniejszych gości, z bardzo luksusowymi hotelami, restauracjami. Będąc w Marbelli warto też wybrać się na spacer po samym mieście. Zwiedzanie można zacząć od zabytkowego starego miasta z centralnym jego punktem czyli Plaza de los Naranjos. W mieście nie brakuje zabytków architektonicznych, szczególnie wyróżniają się kościoły, których jest tutaj dość duża ilość.

Jeżeli na Costa del Sol poszukujemy trochę spokojniejszego zakątka to zdecydowanie lepszym miejscem jest Fuengirda. Niewielka miejscowość znajdująca się w pobliżu Torremolinos, ale zdecydowanie mniej jest w niej turystów, a tym samym jest tutaj o wiele spokojniej.

Kolejnym popularnym miejscem na Costa del Sol jest również Malaga – hiszpańskie miasto, które w niezwykły sposób łączy w sobie nowoczesność i historię. Nie brakuje tutaj nowoczesnych centrów handlowych, pięknych bulwarów oraz doskonałych barów i restauracji. A z drugiej strony mamy zabytkowe kościoły i muzea, w których zasobach znajdują się bogate kolekcje obrazujące życie i kulturę regionu. Malaga tak jak i inne miejscowości na Costa del Sol to też piękne, piaszczyste plaże, doskonałe hotele i apartamenty przygotowane z myślą o różnego rodzaju klientach.

Costa del Sol jest też bardzo dobrym miejscem do uprawiania różnego rodzaju sportów. Zwolennicy czynnego wypoczynku mogą tutaj uprawiać zarówno sporty wodne, jeździć na rowerach, konno, grać w golfa czy tenisa.