Gran Canaria

Plaże Gran Canarii

Wyspy Kanaryjskie są chętnie odwiedzane przez turystów, którzy pragną rozkoszować się słoneczną pogodą pośród egzotycznego krajobrazu. Gran Canaria, największa z wysp archipelagu, posiada na swym terenie kilka nadmorskich kurortów, oferujących podróżnym mnóstwo atrakcji.

Odwiedzając Gran Canarię możemy liczyć na egzotyczne wakacje w europejskim standardzie. Jest to hiszpańska wyspa, dlatego odwiedzając ją, nadal znajdujemy się na terytorium Unii. Jest to duże udogodnienie, nie potrzebujemy wykupywać specjalnych wiz, szczepić się, czy poszukiwać w kantorach niespotykanej waluty. Tym Gran Canaria wyróżnia się od  innych, tropikalnych lokacji. Klimat wyspy jest bardzo łagodny, przez cały rok temperatura wynosi przynajmniej 19 stopni, także każdy miesiąc jest dobry, aby zaznać tam nieco słońca.

Atrakcje Gran Canarii – przyroda, sport, zabytki

W południowej części wyspy, w miejscowości Maspalomas, mieści się Palmitos Park, rezerwat przyrody utworzony w latach 70. Na powierzchni ponad 20 hektarów zgromadzono niezwykłe okazy egzotycznej roślinności, spotkamy tam wysokie palmy, kwitnące na kolorowo kaktusy, a także agawy. Dodatkowo park zamieszkuje wiele gatunków zwierząt, codziennie organizowane są specjalne pokazy z uczestnictwem kilkunastu kolorowych papug. Dla wielu osób jednak główna atrakcją Palmitos Park jest delfinarium, w jego obrębie również odbywają się występy prezentujące umiejętności delfinów.

Większość podróżnych spędzających urlop na wyspie przez większą część turnusu wyleguje się na plaży, zażywając kąpieli morskiej i słonecznej. Jednak Gran Canaria to również idealne miejsce dla amatorów bardziej aktywnego wypoczynku. W każdym tamtejszym kurorcie można spróbować swoich sił w sportach wodnych, surfingu, żeglowaniu czy nurkowaniu. Na wielu plażach stacjonują specjalne agencje, w których wypożyczymy sprzęt, a także wykupimy lekcję z instruktorem. Szczególnie nurkowanie jest tam praktykowane, podwodna fauna i flora wyspy jest bardzo urzekająca. Na terenie całej wyspy rozmieszczone są szlaki turystyczne o różnych stopniach trudności, idealnie nadają się na wieczorny spacer.

Mimo, iż Gran Canaria kojarzy nam się głównie z plażami oraz egzotyczną przyrodą, w wielu miejscowościach wyspy spotkamy interesujące zabytki, nie tylko architektoniczne. W kurorcie Puerto de Mogán można podziwiać piękne, białe domki usytuowane na nadbrzeżu. Osoby chcące poznać kulturę Guanczów, pierwotnych mieszkańców wysp, muszą odwiedzić Muzeum Kanaryjskie, w których można podziwiać ciekawe wystawy etnograficzne. Natomiast najwięcej budowli historycznych można spotkać w miejscowościach Aguimes, Telde oraz Arucas.

Wyspa Gran Canaria

Kurort Gran Canaria

Egzotyczne wakacje dla każdego

W zależności od potrzeb turystów, inny kanaryjski kurort będzie bardziej odpowiedni. Maspalomas to spokojna miejscowość, dlatego idealnie sprawdzi się na podróż poślubną. Natomiast amatorzy nocnego życia lepiej będą się czuć w  Playa Del Ingles, miejscowości pełnej pubów i restauracji. RIu Don Miguel jest natomiast kurortem najbardziej przystępnym cenowo.

Zapisz

Zapisz

Zapisz