Hurghada

Wakacje w Hurghadzie

Hurghada – w czym tkwi sekret tego miejsca?

Już od wielu lat popularność wakacji w Egipcie nie spada poniżej pewnego poziomu. Tak naprawdę nic w tym dziwnego, skoro jadąc tam mamy gwarancję pogody i możemy w pełni cieszyć się korzyściami takiej podróży. Wszystko przez klimat zwrotnikowy suchy, który gwarantuje w okresie między majem, a nawet październikiem temperaturę ponad 32 stopni. Tym samym nie trzeba już martwić się, że wymarzony urlop spędzi się w hotelu. Takie ryzyko jest szczególnie znane wczasowiczom, którzy decydują się na wakacje w kraju. Na szczęście są miejsca, które dają nacieszyć się słońcem i piękną aurą z pełną gwarancją. Tym bardziej że temperatura w Egipcie nie spada właściwie poniżej 23-25 stopni i to w dodatku w lutym. Dlatego też, jeśli ktoś pragnie przyjemniejszej pogody podczas ferii zimowych to również zimą Hurghada może być świetnym wyborem.

Egipt realny dla wszystkich

Zdecydowana większość turystów wybierając wczasy w krajach afrykańskich, decyduje się na przelot samolotem. Ten środek transportu stał się już nie tylko popularny, ale też coraz bardziej przystępny cenowo. Tym samym nie trzeba obawiać się, że koszty te luksusu, jakim jest krótszy czas podróży, będą dla nas zbyt przytłaczające. Trzeba podkreślić, że wakacje w odleglejsze miejsca warto po prostu rezerwować ze znacznym wyprzedzeniem lub obserwować opcje tak zwane „last minute”. W ten sposób możemy trafić na bardzo korzystną ofertę. Jednak trzeba być mimo to przygotowanym na wydatek rzędu 1800-2700 zł. Warto podkreślić, że ta cena zawiera w sobie siedmiodniowy nocleg z wyżywieniem i transportem. Cena, więc nie jest specjalnie wygórowana i jak najbardziej realna dla każdej osoby, która odpowiednio wcześniej zdecyduje się na tego typu wydatek.

Wczasy w Hurghadzie

Hurghada – Egipt

Tak naprawdę Hurghada i inne miejsca w Egipcie, cieszą się nadal sporą popularnością turystów nie tylko ze względu na panujący tam klimat, czy okazyjne ceny. Dla wielu osób, które nie przepadają za biernym wypoczynkiem, sporą zaletą może być cała paleta ciekawych miejsc do zwiedzenia w tym miejscu. Obowiązkowym miejscem jest wyspa Giftun, która nie bez przyczyny nazywana jest przez turystów Rajską Wyspą. Dla fanów pamiątek i zakupów ważnym punktem podróży będzie stare miasto Dahar z całą masą sklepików i przystępnych cenowo stoisk. Dla osób preferujących pełną aktywność szczególnie atrakcyjny stanie się wypad do Jungle Aqua Parku, czy też Delfinarium. Niezapomniane przeżycia gwarantowane są także dzięki kursom nurkowania czy parasailingowi. Obowiązkowymi punktami są również liczne parki naturalne. Jak widać, atrakcje Hurghady tylko potwierdzają, jak wyjątkowymi mogą stać się wczasy w tym urokliwym miejscu.

Zapisz