Sycylia

Wulkan Etna na Sycylii

Każdy turysta pragnie udać się w niezapomnianą podróż, przepełnioną słońcem, egzotycznymi koktajlami, a przede wszystkim beztroską. Idealnym rozwiązaniem na zmęczenie codziennością może być wypad na wakacje do malowniczej Sycylii. Ta włoska wyspa przyciąga turystów śródziemnomorskim klimatem, niezwykłymi krajobrazami, a także niespotykaną gościnnością tamtejszej ludności.

Sycylia jest największą wyspą na Morzu Śródziemnym. Ta wyspa w kształcie trójkąta położona jest na granicy trzech różnych „wód”. Od strony wschodniej brzegi wyspy opiewają o Morze Jońskie, od części północnej o Morze Tyrreńskie, zaś na partii zachodniej o Cieśninę Sycylijską. Miłośnicy geologii będą zachwyceni tamtejszym bogactwem naturalnym. Przepiękne regiony sycylijskie to połączenie lazurowego wybrzeża z malowniczymi górskimi krajobrazami. To właśnie na Sycylii znajduje się wiele wzniesień wulkanicznych, w tym jeden z największych na całym świecie – Etna. Wysokość tego wulkanu mierzy ok 3340 m.n.p.m.

Sycylia - Dolina Świątyń

Dolina Świątyń w Sycylii

Sycylia – atrakcje, zwiedzanie zabytków

Jakie atrakcje czekają na nas w Sycylii? Niekwestionowanymi atutami wyspy są zabytki architektoniczne, będące prawdziwą gratką dla poszukiwaczy antycznej tradycji. Szczególną uwagą cieszą się obiekty, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Światowego UNESCO. Należą do nich takie zabytki jak: Valle dei Templi – Dolina Świątyń, Villa Romana del Casale, Wyspy Liparyjskie, Miasta późnego baroku w dolinie Noto, Syrakuzy, a także przepiękna Skalna Nekropolia w Pantalica. Sycylia to jednak nie tylko miejsce bogate w znaną kulturę antyczną, ale również wyspa, której nie brak zróżnicowanych form terenu. Wzniesienia, które przeplatają się z nizinnymi terenami są idealnym miejscem na całorodzinne wypady rowerowe.

Miłośnicy śródziemnomorskiej kuchni z całą pewnością znajdą tu świeże oliwki, bazylię, czy dojrzewające w słońcu pomidory. Ponadto nawet najbardziej wytrawni smakosze zakochają się w tamtejszych potrawach, łączących w sobie świeżość naturalnych warzyw z prosto wyłowionymi owocami morza. Smak tamtejszych ryb zrzesza zwolenników morskiej kuchni z całego świata.Co ciekawsze na morskich wybrzeżach znajduje się szereg łodzi, które gotowe są zabrać nas w niezapomniany rejs. .

Decydując się na spędzenie wakacji na Sycylii, każdy z przyjezdnych może być pewien udanego wypoczynku, pośród egzotycznej flory i fauny, a także bogactwa różnego typu smaków, tamtejszej kuchni śródziemnomorskiej.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz