Varadero

Kubański kurort Varadero

Kuba jest jedną z największych wysp położonych na Morzu Karaibskim. Przepiękne piaszczyste plaże, gorący, podzwrotnikowy klimat, a ponadto krystalicznie czyste zatoki co roku zachęcają tysiące turystów do odwiedzenia tego niezwykłego zakątka, gdzie jedną z popularniejszych miejscowości jest Varadero.

Varadero to najczęściej odwiedzany kurort kubański. Wszystko za sprawą niepowtarzalnych widoków, a także centralnego położenia. Znajduje się na terenie Ameryki Środkowej, w pobliżu stolicy Kuby. Posiada zróżnicowany klimat, dzięki czemu zadowoli wszystkich poszukiwaczy przygód. Decydując się na wyjazd do Varadero w styczniu, możemy liczyć na temperatury w granicach 20, a 24 stopni Celsjusza. Dla zwolenników słońca i braku deszczu, polecamy udanie się do Varadero w okresie zimowym. Odstęp czasowy pomiędzy majem a październikiem to moment, kiedy na Kubie występuje pora deszczowa.

Decydując się na spędzenie wolnego czasu w kurorcie Varadero z pewnością zakochamy się w tamtejszej przyrodzie. Kuba za sprawą swojego klimatycznego charakteru, została wyróżniona, aż 65 obszarami ochrony przyrody. Ponadto na liście UNESCO widnieją dwa parki narodowe: Alejandro de Humbold i Desembarco del Granma.

Niekwestionowaną kolebką kubańskiej kultury jest stolica wyspy – Hawana. Kurort Varadero to świetny początek, by zapoznać się ze stolicą Kuby. Klimatyczne, pełne atrakcji miasto od lat zrzesza turystów z całego świata, za sprawą swojego tajemniczego charakteru, niezwykłych amerykańskich aut z lat 50, które sprawiają jakby czas zatrzymał się tutaj ponad pół wieku temu. By lepiej poznać Kubę, warto udać się również do niepowtarzalnych muzeów historycznych.

Kolejnym miejscem, które warto zoabczyć jest tzw. „Perła Karaibów”, czyli miasto Cienfuegos. Urokliwe miejsce posiada idealnie zachowany stan historyczny. Będąc na Kubie, nie sposób pominąć jednego z najpiękniejszych miast wyspy – Trinidadu. „Klejnot wyspy”- inne określenie Trinidadu, nawiązuje do niepowtarzalnej starówki miasta, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Niezwykłe piękno Kuby, ciekawostki…

Kuba to wyspa, która charakteryzuje się niezwykłym bogactwem flory i fauny. Co ciekawsze, wyspa otoczona jest, aż 1600 mniejszymi wysepkami. Tak bogate nagromadzenie pobliskich wysp, umożliwia rejsy urokliwymi łódkami, pomiędzy liniami brzegowymi. Warto wspomnieć, iż na Kubie nie brak przepięknych raf koralowych, a także zróżnicowanych pod kątem wysokości, skał. Niepowtarzalne krajobrazy, umożliwią wykonywanie sportów wodnych, jak również górskiej wspinaczki. Ponadto niekwestionowanym atutem tamtejszych terenów, jest fakt, że głębiny morskie, otaczające Kubę, mierzą nawet siedem tysięcy metrów głębokości. Wspomniane głębiny zachwycą nawet najbardziej doświadczonych miłośników nurkowania.

Wszystkim zwolennikom górskich spacerów, a także wspinaczek, poleca się zaś przepiękne, a także malownicze wzniesienia gór wapiennych – Sierra de los Organos. Oprócz tego warto udać się na kolejny łańcuch gór kubańskich – Sierra Maestra. To właśnie te góry posiadają najwyższy szczyt Kuby – Pico Turquino. Mierzy on blisko dwa tysiące metry nad poziomem morza.

Osoby zwiedzające Kubę, mają możliwość przekonania się na własne oczy jak wygląda produkcja słynnych, kubańskich cygar. Prowincja wyspy – Pinar del Río – to słynny region uprawy tytoniu. Znajduje się w nim wiele fabryk produkujących tę popularną używkę.